Захоплива подорож без кордонів

   Стельмашик АґнєшкаХроніки Архео. Книга І. Таємниця коштовності Нефертіті.  – Видавництво: Дитяче арт-видавництво “Чорні вівці”, 2017.


   Тебе цікавіть археологія, цікаві пам’ятки минулого, таємниці Стародавнього світу? Або, можливо, ти хочеш більше дізнатися про Єгипет чи просто хочеш подорожувати? Якщо всі ці питання стосуються тебе, книга Стельмашика Аґнєшка «Хроніки Архео. Книга І. Таємниця коштовності Нефертіті» точно не залишить тебе байдужим.
   Сюжет. Розповідається про пригоди п’ятьох друзів, котрі не можуть провести жодних канікул без того, щоб не вплутатися в якусь історію та не вплутати в неї інших. Отож Ані та Бартек (поляки) разом зі своїми батьками вирушають до Каїра, де їх зустрічають друзі-археологи, які приїхали зі своїми дітьми з Англії. Ані та Бартек, а також Мері Джейн, Мартін та Джим випадково дізнаються про легенду, таємну коштовність та карту, яка має привести їх до гробниці, в якій нібито заховано дорогоцінність Нефертіті. Звичайно, батькам казати ніхто не хоче. Та вони ж не знали, що за скарбом полюють й інші люди, не дуже добрі.
   Книга написана простою мовою. Тут немає довгих зворотів, незрозумілих метафор та порівнянь. Багато діалогів та описи того, що роблять і думають герої. Як-то кажуть, простота – сестра таланту. Такий стиль, на мою думку, може буде одночасно і плюсом і мінусом. Добре, тому що така книга точно сподобається дітям, які зазвичай полюбляють читати пригодницькі романи. Погано – дорослим вона може здатися простою, передбачуваною та, можливо, трішки нудною, адже, як мені здається, найперше вона призначена для дітей віком приблизно до 16. Захоплива, пригодницька – вона точно сподобається всім, хто любить таємниці та археологічні розкопки. Читати її можна вже відразу після того, як навчився це робити досить добре, оскільки вона чудово ілюстрована.

  Яцек Пастернак, який ілюстрував книгу, подбав про малюнки, які супроводжують майже кожну сторінку. Вони гарно доповнюють текст та допомагають уявити те, про що пише автор – легше потрапити в усю ту атмосферу, якою наповнена книга. Крім того, у ній є пояснення слів, що могли б бути для когось незрозумілими, зокрема для дітей. Навіть спочатку, коли тільки береш книгу до рук, може здатися, що це не художня література, а наукова. Наприклад, автор пояснює за допомогою спеціальних вставок (які насправді тільки прикрашають книжку), що таке пектораль, артефакт, саркофаг, розповідає, хто такий Говард Катер тощо. Окрім цього, він також додає карти, вирізки з газет, щоденника, який ведуть головні герої. Усі ці дрібнички роблять розповідь цікавішою та більш атмосферною.
   Видавництво подбало про те, щоб книга мала приємне оформлення. Наприклад, кожна сторінка глянцева, приємна на дотик. Тут усього 240 сторінок, які прочитати можна за день, якщо дуже захопитися, тому краще не відкладати з прочитанням, якщо вам справді до вподоби така пригодницька література.
   Книга дуже добра, оскільки розповідає про подвиги, пригоди, дружбу. Навіть у непередбачуваних ситуаціях, друзі залишаються друзями, гувернантка не забуває дбати про те, щоб у дітей були чисті вуха, а батьки хвилюються за своїх дітей, які все ж таки, не зважаючи на заборони, порушили всі встановлені дорослими правила. Хочеш подорожувати – сміливо обирай цю книгу.
   Також цю та більше рецензій можете почитати на сайті "Книжкова шафа". Там справді є класні рецензії. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Darker than Black (концовка)

Книга vs фільм

Круто бути маленькою